Taşaltı Sigorta
Kofçaz ve Kula Ormanları Gezileri - Dupnisa Kırklareli Karavan - Çadır - Glamping Kamp
+90 533 699 84 10

Sosyal Medyada Biz}

Kofçaz ve Kula Ormanları Gezileri

Kofçaz- Kula Ormanları Ve Hıdırellez (Vadileri, Mabedleri, Şelaleleriyle 2 Gün) Sürecek Olan Geziler

Kofçaz Ormanları, Kula Vadisi Trans, Trak Mabetleri, Istıranca Dereleri, Sınır Köyleri

Kırklareli ’nin kuzeyinde yer alan ve Bulgaristan sınırımızı oluşturan dağlar uçsuz bucaksız ormanları, binlerce yıllık geçmişi, berrak pınarları ve o pınarların birleşmesiyle oluşmuş dereleri saklar.

Ege bölgesinden gelip Karadeniz kıyısındaki limanlara inen antik yollarında geçtiği bu dağ silsilesi yaban hayatın önemli kalelerinde biridir.

Dağların birbirinden ayırıp derin vadiler oluşturan dereler Kofçaz ormanlarının en önemli doğal hazinelerindendir.

İçilecek kadar temiz bu derlerin birleşmesiyle oluşan akarsular Bulgaristan’a dökülene kadar birçok doğa aktivitesine olanak tanır.

Nehir boyu çimenlerle kaplı kamp alanlarının yer aldığı Kofçaz ormanların unutulmaz bir hafta sonu geçirmek için yol alıyoruz.

Kofçaz ormanlarında şelaleler oluşturarak yeryüzüne gelen dereleri takip edeceğimiz bu turumuzda vadi içerisindeki tarihi yolları izleyeceğiz.

İlk günün gecesini kamp ateşinde közleyerek geçireceğimiz bu turumuzda izini süreceğimiz yollar; Alevi köyleri, Bektaşi dergâhları, Traklardan kalma tapınaklar ve manastırlara kıvrımlar yapmakta.

  1. Gün :

İlk gün – Sabah saatlerinde yol alıp Kofçaz ’ın kuzeyindeki ormanlarla kaplı dağ silsilesine ulaşıyoruz. Suların yeryüzüne şelaleler oluşturarak yeryüzüne geldiği bir kaynaktan yürüyüşe başlayıp derin vadilere ulaşıyoruz.

İzini süreceğimiz antik yol derelerin birleşmesiyle oluşan nefes kesici görüntülerle süslü akarsuların yanından devam ediyor. Bu nehirler bizi ormanın kuytuluklarında bulunan kamp alanına kadar devam götürecek.

Kampımızı kurduktan sonra ateş başında lezzetli bir akşam yemeği bizleri bekliyor olacak.

2. Gün :

İkinci gün – Sabah kahvaltısını kamp alanında yaptıktan sonra kampımızı toplayıp Kula ormanlarının içerisinde sakladığı binlerce yıllık geçmişi adımlamaya başlıyoruz.

Traklar dan kalma dolmenler, küp mezarlar ilk, Trak beylerinin çiftlik evleri, ve kaleler ilk durağımız.

Turumuzda yemek molamızın ardından bölgede bir zamanlar yaşayan Hıristiyanlardan kalma eski köyler ve kilise ve kutsal suyun çıktığı ayazma mağarası ikinci durağımız. Bu bölgeye dileyen arkadaşlarımız nehir içinden kanolarımızla gelebilirler.

Ormanların arasından geçen bütün dereleri ve dağ silsilelerini görebileceğimiz ayazma mağarasından sonra kahve molasıyla turumuzu sonlandırıp kampımıza dönüş için yola koyuluyoruz.

KATILIMCI SAYISI: Hafta sonu konaklamalı turlarımızda katılımcı sayısı sınırlaması yoktur. Katılımcı sayısına göre rehber sayısı artırılarak tur yapılır. Turlarımız en az 10 kişi olduğu zaman gerçekleştirilir.

KİMLER KATILABİLİR: Turlarımıza; yürüyüş ve hareketi engelleyecek bir rahatsızlığı olmayan her yaş grubundan doğa sever katılabilir. Yürüyüşe engel olmayan ancak sağlık problemi olanlar tur sırasında çıkabilecek olumsuzlukları düşünerek rezervasyon sırasında gerekli bilgileri vermelidirler.

Yanlarında bulundurmaları gereken ilaç vb. malzemeleri unutmamalıdırlar. Parkurlara göre yürüyüşün zorluk dereceleri tur programlarının altındaki “rehberin notu” bölümünde belirtilecektir.

EKSİK BİLGİ EDİNME: Katılımcılar tur programı hakkında gerekli bütün bilgileri Dupnisa Kamp’ a geldiklerinde tesis yetkilisinden alabilirler. Tur hakkında yeterli bilgi alınmamasından dolayı tur sırasında doğacak olumsuzluklarda Dupnisa Kamp sorumlu değildir.

GRUP HALİNDE KATILIMLARDA: Bir grup adına rezervasyon yapıldığında, rezervasyonu yapan kişi tarafından katılımcılar tam olarak bilgilendirilmeli ya da katılımcıların Dupnisa Kamp ile irtibata geçip bilgi almaları sağlanmalıdır.

Aksi takdirde tur hakkında eksik bilgilenmeden doğacak bütün olumsuzluklarda katılımcının kendisi sorumludur.

TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI: Doğal, sosyal ve yol koşullarından doğabilecek olumsuz durumlarda rehber tur programında değişiklikler yapabilir.

ULAŞIM: Doğa turlarında arazi ve köy yolları kullanıldığı için daha seri hareket edebilen araçlar tercih edilmektedir. Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve Dupnisa Kamp’ın özel olarak dizayn ettirdiği 15 kişilik Mercedes Minibüs veya 29 kişilik Isuzu veya Iveco midibüsler olacaktır.

Gideceğimiz tur programına göre asfalt yolu olan daha merkezi bölgelerde büyük otobüsler de kullanılmaktadır.

REZERVASYON: Tura katılmak için en az beş gün önceden rezervasyon yaptırmanız gerekecektir. Ödemesi yapılmayan rezervasyonlar iptal edilir.

Günübirlik turlar için son rezervasyon tarihi tur tarihinden bir önceki gün saat 12.00’a kadardır. Kapalı gruplar için de -en az 15 kişi olmak koşuluyla – bu şartlar geçerlidir.

TURUN İPTALİ: Dupnisa Kamp tarafından turun iptal edilmesi durumunda en geç 24 saat öncesinden size bildirilir. Turun iptal edilmesi yalnızca yeterli katılımın sağlanamaması yüzünden olabilir.

Hava koşullarında meydana gelen değişiklikler turun iptali için bir sebep sayılmaz. Ulaşımı engellemeyen her tür hava koşulunda tur gerçekleştirilir.

TURA KAYIT OLMAK İÇİN: Dupnisa Kamp ‘ı telefonla arayabilir veya mail yazarak – bilgi@dupnisakamp.com – ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Mail üzerinden yaptıracağınız kayıtta yeterli iletişim bilgilerini girdiğiniz takdirde size en kısa zamanda geri dönülecektir.

Tur bedeli yatırıldıktan sonra rezervasyon kesinleşir.

Not: Bu tip organizasyonlar Dupnisa Kamp Açıldıktan sonra başlayacak ve başlamadan 15 gün önce web sitesi, sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır.

08 Nisan 2021
1.192 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir
0 533 699 84 10